Blog
Forpoczta rewolucji.
Allchemik
Allchemik planowanie i tworzenie
0 obserwujących 223 notki 82574 odsłony
Allchemik, 1 maja 2017 r.

Verhaas drukuje wynik... Czy snooker stracił właśnie część fanów?

318 2 0 A A A

W trzydziestej pierwszej partii finału Snookerowych Mistrzostw Świata po ewidentnie prawidłowym zagraniu Selby'ego, spóźniony z obserwacją sędzia Jan Verhaas, pomimo podpowiedzi sędziego markera, utrzymuje w mocy swoją decyzję o faulu. Mając tak wiele możliwości oparł się tylko i wyłącznie na własnej, złej obserwacji. Frame potoczył się w dalszej części po myśli Higginsa , który go wygrał, doprowadzając do wyniku 15:16. 

Oglądam snookera bo to piękny, w pełni profesjonalny sport, którego sędziowie nigdy nie odważyli się zepsuć swymi arbitralnymi decyzjami. Nie wiem jaka nuta w ego Verhaasa zagrała, że postanowił on podjąć taką a nie inną decyzję, a tym samym sprowadzić snookera do sportu, gdzie na każdym szczeblu wynik można wydrukować. Nie wiem na co się przerzucę kiedy to Higgins wygra Mistrzostwo Świata.

Znamienne, że to właśnie Higgins był kilka lat temu zdyskwalifikowany, za ustawienie wyniku meczu w zamian za łapówkę.

Dlaczego po prawie trzech dekadach kibicowania snookerowi doczekałem czasów, kiedy nie będę chciał go oglądać, tracąc przekonanie, że nie same umiejętności decydują także i w tej dyscyplinie ?

Oczekuję na pomeczowy komentarz Jana Verhaasa, niezależnie od wyniku. Mam wrażenie, że obserwując lokalne poletko, w obronie sędziego staną... sędziowie...

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Rewolucja byłaby najlepszym sposobem oczyszczenia stajni Augiasza w jakiej przyszło nam żyć. Jednak z racji tego, że to zadanie na dziś jest niewykonalne trzeba szukać sposobów na zmianę możliwych do realizacji. „Nie ma większych niewolników od tych, co błędnie myślą, że są wolni” - Goethe "Nie ma rzeczy bardziej niewiarygodnej od rzeczywistości" - F. Dostojewski

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • idealnie wytłuszczony tytuł, który oddaje całe meritum sprawy. Nie ma bowiem żadnej...
  • Petru dopuszcza się zdrady stanu. Nie jest zwykłym Kowalskim i to co robi piastując swoje...
  • okrągły stół wiecznie żywy. Powinni jeszcze śpiewać "bój to jest nasz ostatni..." , czy...

Tagi

Tematy w dziale Sport